O stránke, kontakt

O stránke, kontakt

Na sieti je obrovské, až deprimujúce množstvo informácií, mnohé z nich sú aj o matematike, z rôznych pohľadov. Je tu veľa perál, ale aj veľa hlušiny. A hlavne, je to kontakt sprostredkovaný, nie bezprostredný. To nie je ono, lebo len živí ľudia si môžu ukazovať matematiku "naživo". Zážitok z tvorivosti a objavovania netušených súvislostí a krásna sa nedá zdieľať na diaľku.

Na túto stránku budem dávať, čo sa páči mne a ak máme podobné cítenie, pošlite mi, čo sa páči vám a môžeme to tu sprostredkovať druhým. A hlavne, môžeme sa pri matematických besedách aj stretnúť, keď budeme chcieť. Témy na tejto stránke naživo, ale aj o inom...

Prečo FeelMath? Lebo bez precítenia a dôverných dotykov s matematickými bytosťami (rôznorodé sú, prosté i komplikované) je matematika suchá a jednostranná. Mne sa taká nejaví a chcel by som, aby to tak cítili aj viacerí. Aby už samotné to slovo nebolo strašiakom. Veľkú zásluhu na zviditeľnení skrytého (toho, čo sa zdá byť nezobraziteľné a žije len v mysliach ) majú počítače. Nebudeme sa hanbiť ich použiť, keď to treba. No nieto nad rozmýšľajúcu a cítiacu hlavu :-)

Kto mi chce napísať tak na feelmath at feelmath.org (at je zavináč, všakver?).  A kto je zo Žiliny a okolia, tak sa potom môžeme aj stretnúť. Zatiaľ toľko.